Böngésző
Útikönyv, útleírás, térkép Útirajzok-útikalandok
A fejvadászok földjén
Hanzelka, Jirí-Zikmund, Miroslav
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1959.
Oldalszám: 346+96 tábla+1 térkép
Fordító:
Tóth Tibor
Ecuadori utazás bőséges képanyaggal.
Kiadói vászonkötésben, védőborítóval. Jó állapotban.
Afrika ébred
Rátz Kálmán
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1936.
Oldalszám: 230
Sorozat:
A Világjárás Hősei
Tartalom:
Az ókori Afrika; Portugál felfedezések és hódítások; Hollandia, Anglia és Franciaország harcai Afrikáért; Angol terjeszkedés Afrikában; Franciák, Portugálok és Spanyolok a XIX. század első felében. Libéria.; A Franciák térhódításai a XIX. század második felében. A Kongó állam. Felfedezők; A német gyarmatosítás. Az Angolok Keletafrikában. Búrok és az angolok; A délafrikaiháború; Marokkó - Tripolisz - Togo - Német-Délnyugatafrika - Kamerun; Afrika a világháborúban; Egyiptom a közép-, uj- és a legujabb korban; Egyiptom és Szudán; Angolország Földközi-tengeri támpontjai a keletre vezető utvonalon; Afrika a világháboru után; Abesszinia;
Afrika meghódítása
Bendefy-Benda László
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1934.
Oldalszám: 208 + 8
Zolnay Lóránd szövegközti rajzaival + nyolc tábla melléklettel illusztrált.
Kiadói, aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban.
A jégvilág - A sarkkutatások története
Cholnoky Jenő dr.
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1930.
Oldalszám: 231
67 kép és 14 ábra a szövegben. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás.
Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A könyvtest jó, a kötéstábla (a képek látható) sérült.
A kannibálok szigetén
Johnson, Martin
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1931.
Oldalszám: 211
Fordító:
Halász Gyula
Sorozat:
A világ körül
A szerző eredeti felvételeivel.
Kiadói aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Amerika Kanadától Panamáig
Pásztor Árpád
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1924.
Oldalszám: 251
Szerkesztő:
Halász Gyula
Sorozat:
A hat világrész (Utazások és felfedezések) XXI.
A szerző arcképével.
Kiadói vászonkötésben, az aranyozás kopott.
A Pandzsáb. Az öt folyó országa
Baktay Ervin. dr.
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1937.
Oldalszám: 185+1+24 + 1 térkép
Sorozat:
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára
76 képpel és 1 térképpel.
Kiadói aranyozott vászonkötésben. Jó állapotban.
A sivatagok világa
Balázs Dénes
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1982.
Oldalszám: 251
A világjáró szerző kutatott Namibban, Kalaháriban, Szaharában, Góbi sivatagban, Kaliforniában és az ausztráliai kontinensen is.
Mindent megfigyelt, fotózott és megírta az összefoglalást a sivatagok keletkezéséről, életéről, hasznáról és jövőbeni változásáról. Gazdag színes, fekete-fehér képekkel és térképpel illusztrált kiadvány.
Vászonkötésben, védőborítóval.