Böngésző

Történelem Régészet, őstörténet

A hettiták regénye

Online antikvárium: A hettiták regénye Szerző:
Ceram, C. W.
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1964.
Oldalszám: 200
Fordító:
M. Hegyi Márton

Gazdag képanyaggal.
Kiadói vászonkötésben, enyhén hullámos védoborítóval. Jó állapotban.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 2 000Ft.-

A holt-tengeri tekercsek és a qumráni közösség

Online antikvárium: A holt-tengeri tekercsek és a qumráni közösség Szerző:
Amuszin, Joszif Davidovics
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1986.
Oldalszám: 406+8 tábla
Fordító:
Bíró Dániel-Kalmár Éva

 A fordítást az eredetivel egybevetette, szakmailag ellenőrizte és kiegészítő jegyzetekkel ellátta Komoróczy Géza. Számos képpel.
Kiadói vászonkötésben, védőborítóval. Szép példány.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 2 000Ft.-

A magyar őstörténet egyes zenei emlékeiről

Online antikvárium: A magyar őstörténet egyes zenei emlékeiről Szerző:
Csajághy György
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 2001.
Oldalszám: 159
Szerkesztő:
Lektor: Dr. Erdélyi István
Sorozat:
Turán Könyvek 1.

Három tanulmány.
Néhány gondolat a magyar őstörténetről, illetve a magyar népzenekutatás és az őstörténet összefüggéseiről.
Ősi fúvós hangszerünk: A tárogató-síp.
A "táltossíptól" a "körtemuzsikáig"
Kiadói papírborítóban, újszerű példány.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 1 400Ft.-

A Maja városok

Online antikvárium: A Maja városok Szerző:
Stingl, Miloslav
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1977.
Oldalszám: 166+16 tábla
Fordító:
Horváth Ferenc

Gazdag képanyaggal, kiadói kartonkötésben, jó állapotban.


KOSÁRBA TESZEM Ár: 1 000Ft.-

A nagyszentmiklósi kincs

Online antikvárium: A nagyszentmiklósi kincs Szerző:
László Gyula-Rácz István
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1977.
Oldalszám: 191

"A nagyszentmikósi kincset 1799-ben találták meg az akkori Dél-Magyarországon: egy hajdani mocsárral körülvett szigeten rejtették el egykori tulajdonosai. A korai középkor legnagyobb aranykincs-lelete huszonhárom aranyedénybol áll, súlya csaknem tíz kilogramm."
Gazdag képanyaggal.
Kiadói vászonkötésben, védőborítóval. Jó állapotban.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 4 500Ft.-

A régészet regénye

Online antikvárium: A régészet regénye
Szerző:
Ceram, C. W.
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1965.
Oldalszám: 336
Fordító:
Gottschlig Ferenc

31 oldal képmelléklettel és 50 szövegközti ábrával illusztrált.
Kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóban. A kötést Richter Ilona tervezte.  

KOSÁRBA TESZEM Ár: 1 000Ft.-

Arrabona 22-23.

Online antikvárium: Arrabona 22-23. Szerző:
Dávid Lajos (szerk.)
Kiadó:
Győr
Kiadás éve: 1986.
Oldalszám: 184
Szerkesztő:
Dávid Lajos

A győri Xántus János Múzeum évkönyve 1980-1981.
Régészeti tanulmányok számos képpel + német nyelvű tartalmi összefoglalóval.
Kiadói vászonkötésben, védőborítóval. Jó állapotban.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 2 000Ft.-

Ásóval a Biblia nyomában

Online antikvárium: Ásóval a Biblia nyomában Szerző:
Magnusson, Magnus
Kiadó:
Budapest
Kiadás éve: 1985.
Oldalszám: 255+14 színes tábla
Fordító:
Makkay János

Ami Krisztus születése előtt történt.
Régészeti ásatások az Ószövetség helyszínein. Gazdag - részben színes - képanyaggal, térképvázlatokkal.
Kiadói vászonkötésben, védőborítóval. Szép állapotban.

KOSÁRBA TESZEM Ár: 1 800Ft.-

Ugrás:
Összesen: 36 könyv
1. oldal / 5 oldal Következő
Egy oldalon megjelenített könyvek száma:
Rendezés: