Tucci, G[iuseppe] - Ghersi, E[manuele] - Kincses Tibet Aukció - 2009

Tucci, G[iuseppe] - Ghersi, E[manuele]  -  Kincses Tibet Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóút krónikája.
Ford.: Révay József. 62 képpel.
Bp., [1937], Franklin. 181 p., 1 sztl. lev. + 28 t. (kétoldalas fotók).
/A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/
Kiadói, aranyozott vászon sorozatkötésben. Szép példány.
[Az expedíció célja: a lámavallás tanulmányozása, ikonográfiai és művészettörténeti gyűjtőút a lámakolostorokban. Tibeti, szanszkrit és kínai kéziratos források felkutatása.]

Kikiáltási ár: 4 000 --> 4 500 Ft.-