Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon 1-2 kötet Aukció - 2009

Magyarország történeti emlékei az 1896. évi ezredéves országos kiállításon 1-2 kötet Szerk.:  Dr. Czobor Béla (1. rész) Szalay Imre (2. rész).
Bp.-Bécs, (1897-1901)-(1902-1903), Gerlach Márton. 3 sztl. lev. 200 p., 2 sztl. lev. + 40 t.; 2 sztl. lev. 204-470 p., 1 sztl. lev. + 50 t.
A táblákon kívül gazdag szövegközti képanyaggal is illusztrált. A nagyrészt színes táblákat feliratos hártyapapírok védik, (2 hiányzik).
Kiadói aranyozott, kopott és javított vászonkötésben. Az első kötet utolsó néhány lapján halvány vízfoltnyom látható. A címlapokon ajándékozási bejegyzés 1920-ból és régi, olvashatatlan bélyegző. Ritka!

Kikiáltási ár: 26 000 --> 26 000 Ft.-