Magyar Történeti Életrajzok Aukció - 2006

Magyar Történeti Életrajzok Szerkeszti Szilágyi Sándor.
Kubinyi Miklós
Bethlenfalvi gróf Thurzó Imre  1598 - 1621.
Bp., 1888. Méhner. 172 l. 11 t. (ebből 1 színes kétlapos + 2 kétlapos)
2 mell. (hasonmás, kihajtható).
Hozzákötve:
Angyal Dávid
Késmárki Thököly Imre 1657-1705. 1. rész.
Bp., 1888. Méhner. 290 l. 18 t. (ebből 1 színes, 3 kétlapos) 2 mell. (hasonmás, kihajtható).
Hozzákötve:
Pór Antal
Trencsényi Csák Máté 1260-1321.
Bp., 1888. Méhner. 170 l. 5 t. (ebből 1 színes, 2 kétlapos).
(A kötetből 1 t. Trencsén vára mai képe és 2 levél 154 -158 l. hiányzik.)
Az évfolyam kötetei szövegközti és egészoldalas képekkel, ábrákkal, egykorú ábrázolásokkal
gazdagon illusztráltak
.
Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben.
Címlapon a Tisza család geszti szárazbélyegzője.

Kikiáltási ár: 12 000 --> 26 000 Ft.-