<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0">
  <channel>
    <title>Antikház RSS</title>
    <description>Antikház friss információk</description>
    <link>http://www.antikhaz.hu/antikhaz.rss</link>
    <language>hu-HU</language>
    <lastBuildDate>Sun, 05 Feb 2012 13:46:54 +0100</lastBuildDate>
    <pubDate>Sun, 05 Feb 2012 13:46:54 +0100</pubDate>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Az-ABO-terv</link>
      <title>Az ABO terv. egy ősi rejtély nyomában</title>
      <pubDate>Sun, 05 Feb 2012 08:04:39 +0100</pubDate>
      <description>Tápálkozzék helyesen, a vércsoportjának megfelelően. &lt;br /&gt;Kiadói papírborítóban, új állapotban.&#13;
&lt;div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Medicina, orvosi</category>
      <author>Dr. Peter J. D' Adamo és Catherine Whitney</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Az-ABO-terv</guid>
      <enclosure length="9380" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12983/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Megtanulok-Latinul</link>
      <title>Megtanulok Latinul</title>
      <pubDate>Sun, 05 Feb 2012 07:51:44 +0100</pubDate>
      <description>Negyedik kiadás.&#13;
&lt;div&gt;Érdekes és mulatságos könyv, amely kevés fáradsággal, könnyen és játszva tanítja meg olvasóját latinul anélkül, hogy szabályok és nyelvtan magolására kényszerítené.&lt;/div&gt;&#13;
&lt;div&gt;Kiadói papírboríóban, használt példány.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Kultúrtörténet</category>
      <author>Révay József</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Megtanulok-Latinul</guid>
      <enclosure length="7302" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12982/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Buddha-szomoru</link>
      <title>Buddha szomorú</title>
      <pubDate>Fri, 03 Feb 2012 17:55:51 +0100</pubDate>
      <description>Ez a novelláskötet az író hetedik könyve.&lt;br /&gt;"Írásaiban a valóság és a mese egymásra hat, összefonódik, szétválik, játékuk különös feszültséget teremt"&lt;br /&gt;Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval. Jó állapotban.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Magyar regények, novellák (1947-től)</category>
      <author>Lázár Ervin</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Buddha-szomoru</guid>
      <enclosure length="4942" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12978/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Vergleichstabelle-in-Wort-und-Bild</link>
      <title>Vergleichstabelle in Wort und Bild</title>
      <pubDate>Fri, 03 Feb 2012 17:34:13 +0100</pubDate>
      <description>Wehr- und Nahr-Krafte der krieg führenden Lander im Weltkriege. 1914-1915.&lt;br /&gt;Verleichende Tabelle der militarischen und wirtschaftlichen Krafte der Kriegführenden von Fab. Landau. (Deutschland; Oesterreich-Ungarn;Türkei; Frankreich; Russland; Grossbritanien und Irland; Belgien; Serbien; Monenegro; Japán)&lt;br /&gt;2. erweitere und verbesserte Auflage.&#13;
&lt;div&gt;(Az első világháborúban résztvevő országok összehasonlító statisztikája színes képeken ábrázolva).&lt;br /&gt;Leporello formára hajtogatott statisztikai táblázat, külső papírboríróban. Ritka!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Német</category>
      <author>Landau</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Vergleichstabelle-in-Wort-und-Bild</guid>
      <enclosure length="7445" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12976/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Balint-Sandor-emlekszam</link>
      <title>Bálint Sándor-emlékszám </title>
      <pubDate>Fri, 03 Feb 2012 16:56:47 +0100</pubDate>
      <description>Helyismereti Szemle. A tíz esztendeje elhunyt néprajztudós emlékére készült szám.&lt;br /&gt;Tartalom:&lt;br /&gt;&lt;b&gt; Emlékek Bálint Sándorró&lt;/b&gt;l. Csonka Mariella, Vághy István, Névtelen tanívány, Ladányi-Turóczy Béláné, Pálos Margit Paschalis, Balogh Mária, Gáspárné dr. Zauner Éva: Bálint Sándor emberi arcának néhány vonása, Takáts Ágoton, Virágh Ferenc,  Hetényi János, .... Ifj. Lele József: Legyen Boldog Bálint Sándor. &lt;br /&gt;&lt;b&gt;Emlékülés:&lt;/b&gt; Barna Gábor, Erdélyi Zsuzsanna, Grynaeus Tamás, Juhász Antal, Hetény János, Ifj. Lele József, Szabó József, Szilárdfy Zoltán.&lt;br /&gt;Kisteleki-pályázat: Dokumentum és Bibliográfia.&#13;
&lt;div&gt;Kiadói papírborítóban, megjelent 300 példányban.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Helytörténet  Szeged, Csongrád m.</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Balint-Sandor-emlekszam</guid>
      <enclosure length="4887" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12975/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Toscana-szobraszata-a-quattrocentoban-I-II-kotet-egyben</link>
      <title>Toscana szobrászata a quattrocentóban I-II kötet (egyben)</title>
      <pubDate>Wed, 01 Feb 2012 19:44:11 +0100</pubDate>
      <description>Gazdag, 236 kép illusztrációval.&lt;br /&gt;Tartalom: Bevezetés; A korai mesterek; Jacopo della Quercia; Lorenzo di Cione Ghilberti; A kis mesterek; Donatello; Dontello társai és követői; Antonio Averlino (Filarete); Luca della Robbia; Andrea della Robbia; Giovanni della Robbia és társai; Bernardo Rossellino; Desiderio da Settignano; Antonio Rossellino; Benedetto da Maiano;  Domenico Rossei és a Márványmadonnák mestere (Fiamberti); Mino da Fiesole; Matteo Civitali; Andrea del Verrocchio; Francesco di Simone; Leonardo da Vinci; Antonio Pollaiuolo; Bertoldo di Giovanni; A sinenai kis mesterek; Helységnévjegyzék; Képek jegyzéke.&lt;br /&gt;A két kötet egybekötve, félvászon, gerincén aranyozott címfelirattal, vászon sarkokkal. Szép példány.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Művészettörténet</category>
      <author>Ybl Ervin</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Toscana-szobraszata-a-quattrocentoban-I-II-kotet-egyben</guid>
      <enclosure length="5717" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12968/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Juhasz-Gyula-hatszaz-napja</link>
      <title>Juhász Gyula hatszáz napja</title>
      <pubDate>Wed, 01 Feb 2012 18:08:01 +0100</pubDate>
      <description>"Szalatnai Rezső a tudós alázatával s az író szemléletével rajzolja meg a költő érdekes, színes alakját. Tanúul idézi írásműveit, barátait, tanártársait, egykori diákait, ezernyi nyomát a sajátos kisvárosban. Ilyen résztetes és mélyreható biográfiát egy költői állomásról keveset ismerünk. Külön érdekessége a kötetnek a szakolcai versek bemutatása. A szerző igényes stílusa vonzó olvasmánnyá teszi ezt az érdekfeszítő kortörténeti  és irodalomhistóriai dokumentumot." &lt;br /&gt;Megjelent 2160 példányban.&lt;br /&gt;Kiadói félvászon kötésben, sérült védőborítóval.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Helytörténet  Szeged, Csongrád m.</category>
      <author>Szalatnai Rezső</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Juhasz-Gyula-hatszaz-napja</guid>
      <enclosure length="6236" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12965/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Egeszsegrol-es-betegsegrol</link>
      <title>Egészségről és betegségről</title>
      <pubDate>Wed, 01 Feb 2012 17:52:58 +0100</pubDate>
      <description>Az érzékelés tanának szellemtudományos alapjai. 18 előadás Dornach, 1922. októbar 19. - 1923. február 10.&#13;
&lt;div&gt;Kiadói kartonkötésben, új állapotban.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Ezotéria</category>
      <author>Rudolf Steiner</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Egeszsegrol-es-betegsegrol</guid>
      <enclosure length="5000" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12964/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Baloma</link>
      <title>Baloma</title>
      <pubDate>Mon, 30 Jan 2012 18:38:25 +0100</pubDate>
      <description>Válogatott írások.&lt;br /&gt;Bronislaw Malinowski (1885-1942) lengyel tudós az etnológia tudományának egyik nagy újítója volt. Az etnológia történetében ő az első, aki évekig tartó terepmunkát végez  egy távoli, Új-Guinea környéki sziget lakossága között...&lt;br /&gt;Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval. Megkímélt szép, tiszta példány.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Néprajz, népművészet</category>
      <author>Malinowskí, Bronislaw</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Baloma</guid>
      <enclosure length="9019" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12958/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/4-db-Egy-korona</link>
      <title>4 db Egy korona 1915</title>
      <pubDate>Sat, 28 Jan 2012 20:35:01 +0100</pubDate>
      <description>Ezüst (835/1000), KB verdejegy.&#13;
&lt;div&gt;Elő oldal: FJ. idősebb kori portréja van az érmén.&lt;br /&gt;Hétoldal: Magyar korona és értékjekzés, alatta búzakalász, tölgyfalevél és olajág. Szép példányok&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Numizmatika, heraldika</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/4-db-Egy-korona</guid>
      <enclosure length="1742" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12956/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Harun-Arrasid-gyuruje</link>
      <title>Hárun Arrasid gyűrűje</title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 21:14:37 +0100</pubDate>
      <description>Marokkói népmesék. Válogatta, fordította, jegyzetekkel és utószóval elátta Katona Tamás és Molnár Imre.&lt;br /&gt;Az illusztrációkat Lóránt Péterné rajzolta.&lt;br /&gt;Kiadói félvászon kötésben, védőborítóban. Jó állapotban.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Népek meséi</category>
      <author>Népek meséi</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Harun-Arrasid-gyuruje</guid>
      <enclosure length="10567" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12952/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/De-Amore</link>
      <title>De Amore. Első kiadás!</title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 19:58:07 +0100</pubDate>
      <description>Kiadói kartonborítóban.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/"> Első kiadások</category>
      <author>Devecseri Gábor</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/De-Amore</guid>
      <enclosure length="4047" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12950/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Copperfield-David</link>
      <title>Copperfield Dávid</title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 19:48:36 +0100</pubDate>
      <description>K. Sávey Dezső tanár, festőművész 12 iniciáléjával és az eredeti angol kiadás 11 rajzával.&#13;
&lt;div&gt;Kiadói színes papírborítóban, gerince viseltes.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Ifjuság, mese</category>
      <author>Dickens,C.H.</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Copperfield-David</guid>
      <enclosure length="8296" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12948/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/4000-orvosi-muszo-Angolul-magyarul-magyarul-angolul</link>
      <title>4000 orvosi műszó. </title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 19:41:31 +0100</pubDate>
      <description>I. rész: Angolul-magyarul. II. rész: Magyarul-angolul.&#13;
&lt;div&gt;Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Medicina, orvosi</category>
      <author>D.Lee-Delisle</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/4000-orvosi-muszo-Angolul-magyarul-magyarul-angolul</guid>
      <enclosure length="4055" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12949/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Labordiagnosztikai-vademecum</link>
      <title>Labordiagnosztikai vademecum + Orvosi terminológia</title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 19:24:52 +0100</pubDate>
      <description>Laborértékek értelmezése a mindennapi gyakorlatban.&lt;br /&gt;6. átdolgozott, német nyelvű kiadás magyar nyelvű változata.&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Hozzá tartozik: Orvosi terminológia. &lt;/b&gt;Az orvosi szakszavak latin és görög eredetű szóelemei.&#13;
&lt;div&gt;Medicina Kiadó. 1995.&lt;br /&gt;Mindkét kötet kiadói papírborítóban.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Medicina, orvosi</category>
      <author>H. Riegel, M. Pietsch, H. Lommel, W. Albath ; </author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Labordiagnosztikai-vademecum</guid>
      <enclosure length="3023" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12947/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/A-Lempriere-lexikon</link>
      <title>A Lempriére-lexikon</title>
      <pubDate>Fri, 27 Jan 2012 19:10:16 +0100</pubDate>
      <description>2. kiadás.&lt;br /&gt;"A Kabbala könyörtelen mohósága hátborzongatóan mondern. Az East End-i katakombákban millióikat számolgató főkalmárok semmiben sem különböznek a mai ötödik [vagy huszadik] emeleteken machináló igazgatótanácstól" [Sunday Telegraph].&lt;br /&gt;Kiadói kartonkötésben, védőborítóval. Új állapotban.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Világirodalom - regények, novellák</category>
      <author>Norfolk, Lawrence</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/A-Lempriere-lexikon</guid>
      <enclosure length="7110" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12946/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Calendarium-Archi-Dioecesanum-Ven-Cleri-Colocensis-et-Bacsiensis-MDCCXCVIII</link>
      <title>Calendarium Archi Dioecesanum...1798.</title>
      <pubDate>Thu, 26 Jan 2012 19:07:50 +0100</pubDate>
      <description>Ven. Cleri Colocensis et Bacsiensis ecclesiarum Canonice Unitarum ad Annum Jesu Christi MDCCXCVIII.&lt;br /&gt;Kiadói papírborítóban, gerince viseltes, hátsó tábláján moly nyom.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Régiségek</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Calendarium-Archi-Dioecesanum-Ven-Cleri-Colocensis-et-Bacsiensis-MDCCXCVIII</guid>
      <enclosure length="3911" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12942/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Szerelem-Baratsag-A-kolto</link>
      <title>Szerelem, Barátság, A költő. </title>
      <pubDate>Thu, 26 Jan 2012 18:31:26 +0100</pubDate>
      <description>Három essay. Első magyar kiadás. Megjelent 2055 példányban (ebből 55 bibliofil számozott).&lt;br /&gt;Kiadói kartonkötésben, gerince kissé kopott.  Ritka!</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Minikönyvek</category>
      <author>Emerson [Ralph Waldo]</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Szerelem-Baratsag-A-kolto</guid>
      <enclosure length="4786" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12940/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/A-noi-szepseg</link>
      <title>A női szépség</title>
      <pubDate>Thu, 26 Jan 2012 17:57:19 +0100</pubDate>
      <description>A női szépség fentartásának, ápolásának és növelésének titkai. Második, javított és bővített kiadás.&#13;
&lt;div&gt;Tartalom: Az egészség mint szépség kútforrása; A vízről és fürdésről; A bőr;  Az arcz; A termet; A karok, kezek, lábak. A haj; Az illatszerek és virágok alkalmazása.&lt;br /&gt;Kiadói egészvászon kötésben, szép példány.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/"> Ritkaságok, szép kötések</category>
      <author>Egy nagyvilági hölgy. [Wohl Janka]</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/A-noi-szepseg</guid>
      <enclosure length="4591" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12938/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Mokany-Berczi-es-spitzig-Itzig-Gore-Gabor-mog-a-tobbiek</link>
      <title>Mokány Berczi és Spitzig Itzig, Göre Gábor mög a többiek...</title>
      <pubDate>Wed, 25 Jan 2012 17:21:52 +0100</pubDate>
      <description>A magyar társadalom figurái az élclapokban 1860 és 1918 között.&lt;br /&gt;"Azokban az évtizedekben a magyar újságírás színvonalát és kritikai szenvedélyét, harci kedvét tekintve Európa legjobbjai közé tartozott, száznál több vicclapjának a színe-java, Borsszem Jankó, a Bolond Istók, a Bolond Miska és a többi pedig a legjobb vicclapok közöt is megállta a helyét világszerte."&#13;
&lt;div&gt;Kiadói kartonkötésben, új állapotban.&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Magyar Hírmondó sorozat</category>
      <author>Buzinkay Géza (szerk.)</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Mokany-Berczi-es-spitzig-Itzig-Gore-Gabor-mog-a-tobbiek</guid>
      <enclosure length="6981" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12937/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Szobamadarak-Diszmadarak</link>
      <title>Szobamadarak. Díszmadarak</title>
      <pubDate>Wed, 25 Jan 2012 13:41:16 +0100</pubDate>
      <description>A kézíratot átnézte Anghi Csaba és Kovács Antal. A színes képek Gönczy Tibor felvételei. A  rajzos illusztrációk Füzessy Árpád művei. 32 színes tábla fotóval illusztrált.&lt;br /&gt;Átfogó útmutatást ad a madártartás általános tudnivalóitól a védett madarakig. &lt;br /&gt;Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Madarak, rovarok</category>
      <author>Dr. Pásztor Lajos</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Szobamadarak-Diszmadarak</guid>
      <enclosure length="6590" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12934/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Biblische-Geschichte-der-Welterlosung-durch-Jesum-den-Sohn-Gottes</link>
      <title>Biblische Geschichte der Welterlösung durch Jesum den Sohn Gottes...</title>
      <pubDate>Wed, 25 Jan 2012 12:52:47 +0100</pubDate>
      <description>Für Kinder und Lehrer zum systematischhen Unterrichte in der Religion.&lt;br /&gt;(Biliai történet, a világ megváltása Jézus az Isten fia:  gyermekek oktatására tanároknak)&lt;br /&gt;Korabeli aranyozott félbőr kötésben, gerincén cimkével, jó állapotban. A kötet elején vízfoltos lapok.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Régiségek</category>
      <author>Galura, Bernard (Herausgegeben)</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Biblische-Geschichte-der-Welterlosung-durch-Jesum-den-Sohn-Gottes</guid>
      <enclosure length="3587" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12930/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Busch-Wilhelm</link>
      <title>Páduai Szent Antal</title>
      <pubDate>Tue, 24 Jan 2012 20:04:19 +0100</pubDate>
      <description>E mű először Der Heilige Antonius von Padua címmel jelent meg 1870-ben. A könyv illusztrációit ugyancsak Wilhelm Busch készítette.  Ez a könyv  az 1943-ban megjelent kiadás fordítása.&lt;br /&gt;Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Bölcsességek, anekdota, humor</category>
      <author>Busch, Wilhelm</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Busch-Wilhelm</guid>
      <enclosure length="4452" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12927/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Tul-a-Tiszan-a-szendrei-hatarban</link>
      <title>Túl a Tiszán a szendrei határban...</title>
      <pubDate>Tue, 24 Jan 2012 19:00:59 +0100</pubDate>
      <description>Népballadák és históriás énekek Szolnok megyéből.&#13;
&lt;div&gt;Második javított kiadás. Megjelent 600 példányban.&lt;/div&gt;&#13;
&lt;div&gt;Kiadói papírborítóban, jó állapotban.&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Néprajz, népművészet</category>
      <author>Gulyás Éva és Szabó László</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Tul-a-Tiszan-a-szendrei-hatarban</guid>
      <enclosure length="3407" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12926/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/konyv/Shakespeare-osszes-szinmuvei-I-III</link>
      <title>Shakespeare összes színművei I-III.</title>
      <pubDate>Sun, 22 Jan 2012 20:43:28 +0100</pubDate>
      <description>I.   Shakespeare tragédiái.&lt;br /&gt;II.  Shakespeare összes színművei.&lt;br /&gt;III. Shakespeare vígjátékai és regényes színművei.  &lt;br /&gt;Voinovich Géza Shakespeare életrajzával és a művek rövid elemzésével.&#13;
&lt;div&gt;A díszes kötéstábla Jaschik Álmos munkája.&lt;br /&gt;Kiadói dúsan aranyozott, festett, a szerző portréjával díszített egészvászon kötésben. Az első kötet többször forgatott, a második és harmadik kötet állapota nagyon szép, a harmadik kötetben négy lev. színe kissé eltér a többitől.&lt;/div&gt;&#13;
&lt;div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">Vers, dráma, színmű</category>
      <author>Shakespeare, William</author>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/konyv/Shakespeare-osszes-szinmuvei-I-III</guid>
      <enclosure length="4449" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/12922/100x150/"/>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-5-db-konyvkatalogus-es-konyvarjegyzek-9-3-942-</link>
      <title>15 db könyvkatalógus és könyvárjegyzék 1903-1942.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;A múlt század első évtizedeiben Budapesten működött antikváriumok könyvjegyzékei és árverési katalógusai.&lt;BR&gt;1./ Ranschburg Gusztáv antiquariumának 1903 és 1942 közötti évek könyvjegyzékei 55, 58, 86, 135, 160 sz.&lt;BR&gt;2./ Ruzitska Ármin antikváriumának 41. sz. könyvárjegyzéke 1912-ből.&lt;BR&gt;3./ Stemmer Ödön antiquariumának IV. katalógusa, 1914-ből.&lt;BR&gt;4./ Kun Dániel tudományos antikváriumának 46. sz. könyvjegyzéke 1922-ből.&lt;BR&gt;5./ Lantos Adolf tudományos antiquáriumának 1930 és 1937 közötti évek aukciós katalógusai: VIII,  X,  XI,  XII, XXV, és könyvjegyzékei 46, 48, sz.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Mind a 15 db könyvjegyzék papírborítója kiadói, állapotuk jó.&lt;BR&gt;Hozzátartozik:&lt;BR&gt;A sárospataki ev. ref. főiskolai könyvtár többszörös példányai&lt;BR&gt;Sárospatak, 1886. Steinfeld Béla a ref. főisk. bet., 111 p.&lt;BR&gt;Kiadói fénymásolt papírborítóban.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2009</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-5-db-konyvkatalogus-es-konyvarjegyzek-9-3-942-</guid>
      <enclosure length="3672" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/10363/100x150/15 db könyvkatalógus és könyvárjegyzék 1903-1942.">15 db könyvkatalógus és könyvárjegyzék 1903-1942.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-A-befejezetlen-forradalom</link>
      <title>1956  -  A befejezetlen forradalom</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;Tanulmányok. Szerkesztette Saáry Éva.&lt;BR&gt;Zürich, 1982. Svájci Magyar Irodalmi és Képzőművészeti Kör (SMIK). 244 l. Lapszámon belül 8 t. (részben az 56-os forradalommal kapcsolatos írásos dokumentumok és fényképek). A fedőlap Török Pál munkája.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói illusztrált kartonborítóban. Szép példány.&lt;BR&gt;[A kötet tanulmányai 1981. október 22 -27 között hangzottak el a SMIK kör rendezvényén, Lugánóban. ]&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-A-befejezetlen-forradalom</guid>
      <enclosure length="8059" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6119/100x150/1956  -  A befejezetlen forradalom">1956  -  A befejezetlen forradalom</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-A-forradalom-tanui-956-Nemzetor</link>
      <title>1956  -  A forradalom tanúi. 1956 Nemzetőr</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Az Egyesült Nemzetek Szervezete különbizottságának jelentése az 1956-os magyar forradalomról és szabadságharcról.&lt;BR&gt;Angolból fordította dr. Stankovich Victor.&lt;BR&gt;München, 1981. Nemzetőr. 224 l., lapszámozáson belül 8 t. fotó.&lt;BR&gt;A borítólapot Fésüs László (München) tervezte.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói kartonban, illusztrált védőborítóban.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-A-forradalom-tanui-956-Nemzetor</guid>
      <enclosure length="6400" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6120/100x150/1956  -  A forradalom tanúi. 1956 Nemzetőr">1956  -  A forradalom tanúi. 1956 Nemzetőr</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-Csonka-Emil-A-forradalom-oknyomozo-tortenete-945-956</link>
      <title>1956  -  Csonka Emil  -  A forradalom oknyomozó története 1945 - 1956</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>München, 1981. Szerző. 560 l. A borítólap Fésűs László munkája.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói vászonkötésben, eredeti védőborítóban.&lt;BR&gt;[Csonka Emil könyve hiteles történészi mű, izgalmas olvasmány, hézagpótló munka, a forradalom kézikönyve. A 20. századi magyar történelem 12 évének drámai megelevenítése.]&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-Csonka-Emil-A-forradalom-oknyomozo-tortenete-945-956</guid>
      <enclosure length="7353" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6121/100x150/1956  -  Csonka Emil  -  A forradalom oknyomozó története 1945 - 1956">1956  -  Csonka Emil  -  A forradalom oknyomozó története 1945 - 1956</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-Gosztonyi-Peter-956-a-magyar-forradalom-tortenete</link>
      <title>1956  -  Gosztonyi Péter  -  1956  a magyar forradalom története</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;München, (1981.) Ujváry "Griff". 203 l., 2 sztl. lev.&lt;BR&gt;Szövegközti fotókkal illusztrált.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói kartonborítóban. Jó állapotban.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-Gosztonyi-Peter-956-a-magyar-forradalom-tortenete</guid>
      <enclosure length="4267" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6127/100x150/1956  -  Gosztonyi Péter  -  1956  a magyar forradalom története">1956  -  Gosztonyi Péter  -  1956  a magyar forradalom története</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-nov-nov-4-Szeged-Nepe</link>
      <title>1956. nov. 1  -  nov. 4.  Szeged Népe</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;&lt;STRONG&gt;Szeged Város Forradalmi Nemzeti Bizottságának lapja&lt;BR&gt;I. évf. 1. sz.  1956. nov. 1.&lt;/STRONG&gt; &lt;STRONG&gt;csütörtök &lt;/STRONG&gt;(1 sztl. lev. 2 old.) &lt;BR&gt;Tartalom: Katonai gyászpompával, a nép mély részvétele mellett temették el a Szegeden hősi halált halt ifjúmunkást. Nem Nagy Imre kérte az orosz csapatok segítségét. stb.&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;I. évf. 2. sz. 1956. nov. 2. péntek&lt;/STRONG&gt; (2 számozott lev. 4 old.) &lt;BR&gt;Tartalom:  A Magyar Nemzeti Kormány kinyilvánította a Magyar Népköztársaság semlegességét. A négy nagyhatalom segítségét kérjük. Nagy Imre szózata a magyar néphez. Szemtanúk a pesti eseményekről stb.&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;I. évf. 3. sz. 1956. nov. 3.&lt;/STRONG&gt; &lt;STRONG&gt;szombat &lt;/STRONG&gt;(1 sztl. lev., 2 old.)&lt;BR&gt;Tartalom: Nagy Imre üzenete az ENSZ főtitkárhoz. Szovjet gyalogság érkezett Nyíregyházára. A zálogház dolgozóinak kérése. Zavartalan az áruellátás Szegeden stb.&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;I. évf. 4. sz. 1956. nov. 4. vasárnap&lt;/STRONG&gt; (3 számozott lev. 6 old.) &lt;BR&gt;Tartalom: Dr. Perbíró József professzor, a Forradalmi Nemzeti Bizottság elnökének rádiófelhívása. A földalatti kazamaták titkai. Megkezdte adásait Szegeden a Széchenyi Rádió. A Szegedi Nemzeti Színház a forradalom bölcsőjénél (Bicskey Károly, Boros János, Kaló Flórián) stb. &lt;BR&gt;&lt;EM&gt;[Ezzel az alcímmel ez a  napilap utolsó megjelenése&lt;STRONG&gt;.&lt;/STRONG&gt; Szegeden ekkor már itt vannak az idegen csapatok&lt;/EM&gt;.&lt;STRONG&gt; &lt;/STRONG&gt;&lt;EM&gt;A 4. szám már nem került postaládákba, ezért&lt;/EM&gt; &lt;STRONG&gt;RITKA!&lt;/STRONG&gt;  &lt;EM&gt;A napilapból összesen kilenc szám jelent meg. Az első négy alcíme Szeged Város Forradalmi Nemzeti Bizottságának lapja.  Az ötödik számtól ez az alcím, Politikai Napilap-ra változott.]&lt;BR&gt;&lt;/EM&gt;&lt;EM&gt;Mind a négy lap hajtogatott, jó állapotban.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-nov-nov-4-Szeged-Nepe</guid>
      <enclosure length="3409" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6300/100x150/1956. nov. 1  -  nov. 4.  Szeged Népe">1956. nov. 1  -  nov. 4.  Szeged Népe</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-os-ujsagok-gyujtemenye-</link>
      <title>1956-os újságok gyűjteménye.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;&lt;STRONG&gt;Vásárhelyi Nemzeti Ujság.&lt;/STRONG&gt; A Hazafias Népfront hódmezővásárhelyi szervezetének hetilapja. Megjelenik minden vasárnap. Szerkesztő Moldvay Győző. &lt;BR&gt;I. évf. 1. sz., 1956. október 28. vasárnap. (2 old.)&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;Vásárhelyi Nemzeti Ujság.&lt;/STRONG&gt; A munkástanácsok és az ifjúság napilapja. Felelős szerkesztő és kiadó Moldvay Győző.&lt;BR&gt;I. évf. 10. sz., 1956. november 9. péntek. ( 2 old.)&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;Szabad Viharsarok. &lt;/STRONG&gt;A Csongrád megyei dolgozók lapja&lt;STRONG&gt;.&lt;/STRONG&gt; Szerkeszti: A szerkesztő bizottság. Hódmezőásárhely. &lt;BR&gt;I. évf. 2. sz., 1956. november 2. péntek. (2 old.)&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;Igazság. &lt;/STRONG&gt;A forradalmi magyar honvédség és ifjúság lapja&lt;STRONG&gt;. &lt;/STRONG&gt;Felelős szerkesztő: Obersovszky Gyula&lt;STRONG&gt;.&lt;BR&gt;&lt;/STRONG&gt;I. évf. 7. sz., 1956. november 1. csütörtök. (4 old.)&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;Magyar Nemzet.&lt;/STRONG&gt; Független politikai napilap. Alapította Pethő Sándor. Szerkeszti: A szerkesztő bizottság.&lt;BR&gt;XIX. évf.  256. sz., 1956. november 2. péntek. (4 old.)&lt;BR&gt;&lt;STRONG&gt;Népszava.&lt;/STRONG&gt; A Szociáldemokrata Párt központi lapja. Főszerkesztő: Kéthly Anna. &lt;BR&gt;77. évf. 1. sz., 1956. november 1. csütörtök. (4 old.)&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Az 56-os elsárgult ujságok állapota jó.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-os-ujsagok-gyujtemenye-</guid>
      <enclosure length="5941" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6134/100x150/1956-os újságok gyűjteménye.">1956-os újságok gyűjteménye.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-os-ujsagok-gyujtemenye-5-db-</link>
      <title>1956-os újságok gyűjteménye. (5 db)</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;1./&lt;STRONG&gt; Új Magyarország&lt;/STRONG&gt;. A Petőfi Párt (Nemzeti Parasztpárt) napilapja.&lt;BR&gt;Bp., I. évf. 1. szám. 1956. november 2.  Főszerkesztő Féja Géza. 4 oldal. &lt;BR&gt;Tartalomból: Dr. Püski Sándor nyilatkozata. Kovács Béla nyilatkozata. Tamási Áron nyilatkozata. Sinka István versei. &lt;BR&gt;2./ &lt;STRONG&gt;Magyar Világ&lt;/STRONG&gt;. Független politikai napilap.&lt;BR&gt;Bp., I. évf. 1. szám. 1956. november 1.,  (Felelős szerkesztő: Szolcsányi Ferenc.), 2 oldal.&lt;BR&gt;Tartalomból: Kovács Béla: Nem értek egyet a kormány jelenlegi összetételével. Maléter Pál ezredes a honvédelmi miniszter első helyettese. Moszkvai rádióparancs.&lt;BR&gt;3./ &lt;STRONG&gt;Kis Ujság&lt;/STRONG&gt;. A Független Kisgazda, Földmunkás és Polgári Párt politikai napilapja.&lt;BR&gt;Bp., 1956. november 1., 4 oldal. Főszerkesztő: Kovács Béla.&lt;BR&gt;Tartalomból: Kovács Béla beszéde-A magyar nép semleges Magyarországot kíván. Olimpikonjaink az olimpiászon a vértanúk szellemében küzdenek.&lt;BR&gt;4./ &lt;STRONG&gt;Szabad Szó.&lt;/STRONG&gt; A Nemzeti Parasztpárt központi lapja.&lt;BR&gt;Bp., 1956. október 31. 24. évf. 1. sz., 2 oldal. Főszerkesztő: Szabó Pál. Tartalomból: Erdei Ferenc nyilatkozata. Mindszenti József bíboros hercegprímás - szabad! Nincs már beadás!&lt;BR&gt;5./&lt;STRONG&gt; Szabad Magyar Rádió.&lt;/STRONG&gt; A Rádió Forradalmi Munkástanácsának lapja. (H. é. n. nélkül) 4 oldal. E szám szerkesztéséért felel: Tóth György.&lt;BR&gt;Tartalomból: Eltávoznak hazánkból a szovjet csapatok! Tamási Lajos: Piros a vér a pesti utcán c. verse. Sporthíradó: &lt;STRONG&gt;"Grosits Gyula, a magyar válogatott labdarúgó-csapat  kapusa kijelentette:...Ott áll, ahol minden tisztességes magyar embernek állnia kell... &lt;BR&gt;Szovjet csapatokkal a pályán akar találkozni egyenlő sportpartnerként"&lt;BR&gt;&lt;/STRONG&gt;&lt;EM&gt;Mind az öt napilap jó állapotban.&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;&lt;/EM&gt;&lt;BR&gt; &lt;BR&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2009</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-956-os-ujsagok-gyujtemenye-5-db-</guid>
      <enclosure length="7059" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/10373/100x150/1956-os újságok gyűjteménye. (5 db)">1956-os újságok gyűjteménye. (5 db)</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-eves-magyar-radio-925-935-</link>
      <title>A 10 éves magyar rádió 1925 - 1935.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;Szerkesztette: K. Halász Gyula.&lt;BR&gt;Bp., 1935. Tolnai ny. 128 p.&lt;BR&gt;A Magyar Kir. Posta és a Magyar Telefon Hírmondó és Rádió Rt. együttes kiadása, a magyar rádió fennálásának tizedik évfordulója alkalmából. Az illusztrációk Toncz Tibor munkái.&lt;BR&gt;A fényképfelvételeket készítették: Magyar Film Iroda,  Angelo, Botfán, Foto Ada, Kossak utóda, Molnár Ezsi, Székely Aladár, Vajda M. Pál, stb. Gazdag szövegközti illusztrációval és reklámmal.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói kartonborítóban. Jó állapotban.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2007</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-eves-magyar-radio-925-935-</guid>
      <enclosure length="6601" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/7725/100x150/A 10 éves magyar rádió 1925 - 1935.">A 10 éves magyar rádió 1925 - 1935.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-6-eves-Magyar-Rendorseg-88-94-</link>
      <title>A 60 éves Magyar Rendőrség 1881-1941.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Szerkesztették: Borbély Zoltán és dr. Kapy Rezső.&lt;BR&gt;Bp., 1942. Halász Irodalmi és Könyvkiad. 600 p., 88 sztl. lev. (reklám!) + 27 t. (fotó).&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói aranyozott vászonkötésben. Kissé kopott példány&lt;/EM&gt;. </description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2007</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-6-eves-Magyar-Rendorseg-88-94-</guid>
      <enclosure length="4903" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/7573/100x150/A 60 éves Magyar Rendőrség 1881-1941.">A 60 éves Magyar Rendőrség 1881-1941.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Balaton-es-videke-</link>
      <title>A Balaton és vidéke.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Térképmelléklettel és képekkel.&lt;BR&gt;Bp., (1909) Eggenberger. (Hoffmann és Vastagh Aradi Ny.) 167 p., 4 sztl. lev. + 1 kihajtható színes reklám (Klösz coloroffset) + 1 kihajtható térkép.&lt;BR&gt;/Eggenberger-féle utikönyvek III-IV. Szerkeszti Dr. Szemlér Lőrinc /&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói, színes fotóval illusztrált papírborítóban. A címlapon tulajdonosi név. Jó állapotban.&lt;BR&gt;&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Balaton-es-videke-</guid>
      <enclosure length="4046" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/8890/100x150/A Balaton és vidéke.">A Balaton és vidéke.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Aba-Novak-Vilmos-emlekkiallitas-894-94-</link>
      <title>Aba Novák Vilmos emlékkiállítás (1894 - 1941)</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Nemzeti Szalon Művészeti Egyesülete 1942. március 8 - 29. (A kiállítást rendezte Gerevich Tibor).&lt;BR&gt;Bp., (1942.) K. M. E. Ny., 1 t. (címkép), 15 l. + XIV t.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói fűzött borítóban.&lt;/EM&gt; &lt;BR&gt; </description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2006</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Aba-Novak-Vilmos-emlekkiallitas-894-94-</guid>
      <enclosure length="2553" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/6414/100x150/Aba Novák Vilmos emlékkiállítás (1894 - 1941)">Aba Novák Vilmos emlékkiállítás (1894 - 1941)</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-bansagi-bacskai-kerdes-europai-kerdes-</link>
      <title>A bánsági-bácskai kérdés európai kérdés.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Délmagyarország lakosságának kérelme a párisi békekonferenciához.&lt;BR&gt;Bp., 1919. Pallas. 16 p.&lt;BR&gt;Fejezetcímek: Népfaji, kulturális és gazdasági viszonyok. A jövendő Jugoszlávia. A gazdasági viszonyok a jövendő Jugoszláviában. A gazdasági viszonyok a jövendő Romániában. A bánsági németek állítólagos állásfoglalásának helyreigazítása. Az összes délmagyarországi lakosság kívánságai. &lt;BR&gt;Budapest 1919. november hó. A délmagyarországi svábság hontalanná vált fiai.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói papírban, a borítón magánkönyvtári bélyegző.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-bansagi-bacskai-kerdes-europai-kerdes-</guid>
      <enclosure length="5145" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/9011/100x150/A bánsági-bácskai kérdés európai kérdés.">A bánsági-bácskai kérdés európai kérdés.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-Abranyi-Kornel-ifj-II-ik-Kakai-Aranyos-Tisza-Kalman-Politikai-elet-es-jellemrajz-878-</link>
      <title>[Ábrányi Kornél ifj.] II-ik Kákai Aranyos - Tisza Kálmán. Politikai élet- és jellemrajz 1878.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Bp., 1878. Athenaeum. 186 p., 1 sztl.lev.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Korabeli félbőr kötésben, gerince javított, a címlapon tulajdonosi név.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/-Abranyi-Kornel-ifj-II-ik-Kakai-Aranyos-Tisza-Kalman-Politikai-elet-es-jellemrajz-878-</guid>
      <enclosure length="3875" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/8400/100x150/[Ábrányi Kornél ifj.] II-ik Kákai Aranyos - Tisza Kálmán. Politikai élet- és jellemrajz 1878.">[Ábrányi Kornél ifj.] II-ik Kákai Aranyos - Tisza Kálmán. Politikai élet- és jellemrajz 1878.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acsady-Ignacz-dr-Magyarorszag-Budavar-visszafoglalasa-koraban-</link>
      <title>Acsády Ignácz, dr. - Magyarország Budavár visszafoglalása korában.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>

&lt;font face="Verdana"&gt;&lt;font size=1&gt;A M. Tört. Társulat által koszoruzott pályamunka.&lt;br&gt;
Bp., 1886. Méhner. 334 l., 1 sztl. lev.&lt;br&gt;
Korabeli aranyozott vászonkötésben, a gerincfelirat hibás. Megkímélt példány. Ritka!&lt;br&gt;
&lt;/font&gt;&lt;/font&gt;

</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2005</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acsady-Ignacz-dr-Magyarorszag-Budavar-visszafoglalasa-koraban-</guid>
      <enclosure length="4433" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/3861/100x150/Acsády Ignácz, dr. - Magyarország Budavár visszafoglalása korában.">Acsády Ignácz, dr. - Magyarország Budavár visszafoglalása korában.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Albert-es-Fulop-Kalman-A-Szekelyek-eredete-es-a-hagyomany-</link>
      <title>Ács Albert és Fülöp Kálmán - A Székelyek eredete és a hagyomány.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>

&lt;font face="Verdana"&gt;&lt;font size=1&gt;(Bp., 1944), Szerzők. (Bányai és Várkonyi ny.) 71 l.&lt;br&gt;
Kiadói, fűzött kartonborítóban. Jó állapotban.&lt;br&gt;
&lt;/font&gt;&lt;/font&gt;

</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2005</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Albert-es-Fulop-Kalman-A-Szekelyek-eredete-es-a-hagyomany-</guid>
      <enclosure length="2948" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/4176/100x150/Ács Albert és Fülöp Kálmán - A Székelyek eredete és a hagyomány.">Ács Albert és Fülöp Kálmán - A Székelyek eredete és a hagyomány.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Albert-Fulop-Kalman-A-szekelyek-eredete-es-a-hagyomany</link>
      <title>Ács Albert-Fülöp Kálmán - A székelyek eredete és a hagyomány</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>(Bp.), [1944], Szerzők, (Bányai és Várkonyi) 71 p.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói fűzött borítóban. Jó állapotban.&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;&lt;BR&gt;&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2009</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Albert-Fulop-Kalman-A-szekelyek-eredete-es-a-hagyomany</guid>
      <enclosure length="3581" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/9694/100x150/Ács Albert-Fülöp Kálmán - A székelyek eredete és a hagyomány">Ács Albert-Fülöp Kálmán - A székelyek eredete és a hagyomány</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Tivadar-Magyarok-Latin-Amerikaban</link>
      <title>Ács Tivadar - Magyarok Latin-Amerikában</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Bp., (1944), Officina. 36 p., 2 sztl. lev. 8 t. (kétoldalas képek).&lt;BR&gt;/Officina Képeskönyvek 58. /&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói, illusztrált kartonborítóban, gerincnél a borító gyűrött. Táblája vízfoltos, viseltes példány.&lt;/EM&gt; </description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2009</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Acs-Tivadar-Magyarok-Latin-Amerikaban</guid>
      <enclosure length="8153" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/10096/100x150/Ács Tivadar - Magyarok Latin-Amerikában">Ács Tivadar - Magyarok Latin-Amerikában</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Aczel-Jozsef-dr-Szittya-gorog-eredetunk</link>
      <title>Aczél József, dr. - Szittya-görög eredetünk</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>&lt;P&gt;Grammatikánk és háromezer tőszavunk egyezése a hellén-göröggel. A székely-szittya és ó-hellén írás azonossága. Ugor, török és gót rokonságunk. Szittya hatás a szlávságra. Őseink életmódja és műveltségi viszonyai négyezer évvel ezelőtt.&lt;BR&gt;Történelmi és nyelvészeti tanulmány.&lt;BR&gt;Bp., 1926. Szerző. 190 p., 1 sztl. lev.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói fűzött papírborítóban, felvágatlan jó példány.&lt;/EM&gt;&lt;/P&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2009</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Aczel-Jozsef-dr-Szittya-gorog-eredetunk</guid>
      <enclosure length="3187" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/9829/100x150/Aczél József, dr. - Szittya-görög eredetünk">Aczél József, dr. - Szittya-görög eredetünk</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Debreceni-Vadasztarsulat-alapszabalyai-</link>
      <title>A Debreceni Vadásztársulat alapszabályai.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>

&lt;font face="Verdana"&gt;&lt;font size=1&gt;Debrecen, 1936-1501. Város és a Tiszántuli Ref. Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalat. 16 l.&lt;br&gt;
Kiadói fűzött borítóban, jó állapotban.&lt;br&gt;
&lt;/font&gt;&lt;/font&gt;

</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2005</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Debreceni-Vadasztarsulat-alapszabalyai-</guid>
      <enclosure length="3175" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/3568/100x150/A Debreceni Vadásztársulat alapszabályai.">A Debreceni Vadásztársulat alapszabályai.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Adorjan-Andor-A-rokoko-szazad</link>
      <title>Adorján Andor  -  A rokokó század</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Bp., 1914. Országos Monográfia Társaság. 294 p., 3 sztl. lev.&lt;BR&gt;/Századok Legendái /&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói fűzött, illusztrált kartonborítóban. Gerincén vízfoltnyom. A címlapon a Singer és Wolfner könyvkiadó bélyegzője.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2007</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Adorjan-Andor-A-rokoko-szazad</guid>
      <enclosure length="5210" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/7635/100x150/Adorján Andor  -  A rokokó század">Adorján Andor  -  A rokokó század</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Adorjan-Gyula-A-biliardjatek-konyve-</link>
      <title>Adorján Gyula  -  A biliárdjáték könyve.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>300 a szöveg közé nyomott ábrával.&lt;BR&gt;Bp., (1896) Könyves Kálmán RT., 3 sztl. lev., 246 p. + 1 sztl. lev. 2. kiadás.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói festett, javított vászonkötésben, jó állapotban.  Az előzéklapon tulajdonosi név.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Adorjan-Gyula-A-biliardjatek-konyve-</guid>
      <enclosure length="5460" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/8552/100x150/Adorján Gyula  -  A biliárdjáték könyve.">Adorján Gyula  -  A biliárdjáték könyve.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Duna-Passautol-Giurgiuig-es-Russzeig</link>
      <title>A Duna Passautól Giurgiuig és Russzeig</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>(Bp., 1927?) Első Duna-Gőzhajózási Társaság. 36 p. + 1 színes térkép. Gazdag képanyaggal és reklámmal.&lt;BR&gt;&lt;EM&gt;Kiadói illusztrált borítóban. Jó állapotban&lt;/EM&gt;.</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2007</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/A-Duna-Passautol-Giurgiuig-es-Russzeig</guid>
      <enclosure length="4829" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/7292/100x150/A Duna Passautól Giurgiuig és Russzeig">A Duna Passautól Giurgiuig és Russzeig</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Ady-Endre-A-halottak-elen-</link>
      <title>Ady Endre  -  A halottak élén.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>Bp., 1918. Pallas. 202 p. 1 sztl. lev. &lt;STRONG&gt;Első kiadás!&lt;BR&gt;&lt;/STRONG&gt;&lt;EM&gt;Kiadói fűzött, restaurált papírborítóban, körülvágatlan példány.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Ady-Endre-A-halottak-elen-</guid>
      <enclosure length="4369" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/8799/100x150/Ady Endre  -  A halottak élén.">Ady Endre  -  A halottak élén.</enclosure>
    </item>
    <item>
      <link>http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Ady-Endre-A-magunk-szerelme-Versek-</link>
      <title>Ady Endre  -  A magunk szerelme. Versek.</title>
      <pubDate>Mon, 13 Dec 2010 22:15:34 +0100</pubDate>
      <description>(Bp.) 1913. Nyugat. 120 p. &lt;STRONG&gt;Első kiadás!&lt;BR&gt;&lt;/STRONG&gt;&lt;EM&gt;Lesznai Anna által tervezett kiadói papírborítóban. Körülvágatlan, jó példány. A gerincen apró javítás.&lt;/EM&gt;</description>
      <category domain="http://www.antikhaz.hu/">2008</category>
      <guid isPermaLink="true">http://www.antikhaz.hu/aukcio/konyv/Ady-Endre-A-magunk-szerelme-Versek-</guid>
      <enclosure length="8106" type="image/jpeg" url="http://www.antikhaz.hu/data/thumb/8733/100x150/Ady Endre  -  A magunk szerelme. Versek.">Ady Endre  -  A magunk szerelme. Versek.</enclosure>
    </item>
  </channel>
</rss>

